LOGO

بورس 3
مسئولیت خرید و فروش هر فرد با خود فرد است
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

بورس تکنیکال فاندامنتال بازار سرمایه سهام


در دنیای بورس، شغلی هست که به شما نقش منجی و کارگزار سرمایه آدم های دیگر و البته خودتان را می دهد
 

تالارهای بورس خیلی جای مبهمی است. تصویر صدها نفر آدم که با هیجان به تابلوی بورس نگاه می کنند و مدام با تلفن هایشان حرف می زنند و در جمع های سه چهار نفره با هم کمیسیون می گذارند برای آنهایی که از بازار بورس چیزی نمی دانند، هیچ مفهومی ندارد غیر از اینکه اینها در حال خرید و فروش سهام شرکت ها و کارخانجات هستند. اما به دنبال این تصویر یک عالمه سؤال بی جواب هست که همه شان به اتفاق، آدم را یاد راه رفتن روی لبه تیغ می اندازد. مگر می شود هر روز شال و کلاه کرد و رفت تالار بورس و مدام این را خرید و آن را فروخت و پولدار شد؛ آن هم خرید و فروش در بازاری که غیرقابل پیش بینی مطلق است و ریسک در آن غوغا می کند. اما واقعیت این است که بعد از وارد شدن به دنیای بورس معلوم می شود غیرقابل پیش بینی بودن و ریسک پذیر بودن از اصول بورس است اما همزمان، دانش و تجربه ای هم هست که باعث می شود لبه تیغی که ما تصور می کنیم کمی مطمئن تر شود؛ چیزی که یک کارشناس یا کارپرداز بورس می داند و بابتش پول خوبی هم می گیرد.
آموزش: پیشگو می شوید!

قرار است یاد بگیرید که اصلاً دنیای بورس چه جور جایی است و یاد بگیرید که با تحلیل گذشته، آینده را پیش بینی کرده و چراغ روشن کنید برای سرمایه گذاری هایی که چشم امیدشان به شماست.

کلاس های آموزشی
 

شرکت در کلاس های آموزشی ای که در شرکت های کارگزار برگزار می شوند بهترین راه آشنایی علمی با بازار بورس هستند . در این کلاس ها که دوره هایشان سه ماهه است، اصول مقدماتی و اصول تحلیل گری آموزش داده می شود. شهریه ها هم معمولاً از 200 تا 250 هزار تومان متغیر است.

مطالعه آزاد
 

عجیب نیست که کسی بتواند با خواندن کتاب هایی که در این زمینه وجود دارند با اصول مقدماتی کار آشنا شود؛ اصولی که اگر بخواهید پایتان را از تالار بورس بگذارید داخل، باید آنها را بلد باشید و کتاب هایی که در این زمینه وجود دارند، در حد قدم اولی که می گذارید داخل تالار به شما اطلاعات می دهند.


تجربه واقعی
 

برای اینکه در راستای تجربه کردن کباب نشوید، قدم هایتان را کوتاه بردارید. قدم کوتاه هم می تواند گرفتن یک کد سهامداری از یکی از شرکت های کارگزار و به جریان انداختن یک سرمایه 200 هزار تومانی در بازار باشد که به کمک آن کلی تجربه به دست می آورید و حتی اگر سود هم نکنید ضرر چندانی نخواهید کرد.

بازار کار: راه رفتن روی لبه تیغ
 

فکرش را بکنید، یک بچه از روز بعد از تولدش می تواند به یک سهامدار تبدیل شود و با خرید و فروش سهامش (البته با واسطه) پول دربیاورد. نکته دیگر هم اینکه پیچیدگی های این شغل از فاکتورهایی هستند که باعث می شوند از هر 10 نفر 9 نفر رؤیای کارشناس بورس شدن را نداشته باشند و صحنه کمی خلوت تر باشد.


کارگزار شوید
 

یکی از بهترین و سخت ترین کارها این است که کارگزار بازار بورس شوید. برای این کار هم باید قبلاً کلاس هایتان را رفته و مطالعه کرده باشید و تجربه کافی ای هم کسب کرده باشید که بتوانید در آزمون های سراسری سازمان بورس و اوراق بهادار قبول شوید. این آزمون ها هر سال دو بار به صورت سراسری در کشور برگزار می شوند و کسانی هم که در این آزمون قبول می شوند گواهینامه های اصول مقدماتی و تحلیل گری بازار سرمایه می گیرند. بعد از گرفتن گواهینامه هم که تکلیف معلوم است. با این گواهینامه ها می شود در شرکت های کارگزاری مشغول به کار شد.

مشاور شوید
 

اغلب شرکت های بزرگ که سرمایه گذاری های بزرگ هم می کنند مشاور سرمایه گذاری یا کارشناس بورس دارند. با داشتن گواهینامه های سازمان بورس و اوراق بهادار می شود در این شرکت ها به عنوان کارشناس بورس مشغول به کار شد. راستش را بخواهید اغلب کارگزارها در این شرکت ها به عنوان مشاور سرمایه گذاری کار می کنند.

خرید و فروش کنید
 

هر وقت احساس کردید آن قدر وارد شده اید که بتوانید نبض بازار را بگیرید و تحلیل درستی از بالا و پایین شدن ارزش سهام ها داشته باشید، می توانید با یک سرمایه اولیه جهت خرید و فروش سهام برای خودتان کار دست و پا کنید. برای این کار هم فقط لازم است یک کد سهام داری داشته باشید؛ کدی که با مراجعه به یک شرکت کارگزار در عرض سه سوت یکی از آنها را به تان می دهند و بعدش می توانید با آن و ارتباط با یک کارگزار مطمئن برای خودتان سهام بخرید و بفروشید.

درآمد: با سهامتان ازدواج نکنید
 

کسانی که خیلی پروانه ای زندگی می کنند و تصمیمات آنی می گیرند هرگز نمی توانند در بورس موفق باشند. در عوض آدم هایی که بدون برنامه ریزی آب هم نمی خورند، به شکل محسوسی در این بازار موفق خواهند بود.


قرض نکنید
 

این یک قانون است. چون باعث می شود همیشه برای برگشت پول و درصد سودتان دل نگران باشید و این دل نگرانی هم باعث می شود نتوانید تصمیم درست بگیرید.

سبد خرید درست کنید
 

برای اینکه یکهو سرمایه تان با افت منفی یک سهام نصف نشود، لازم است که پولتان را روی بیشتر از یک سهم سرمایه گذاری کنید. دل نکندن از آن که اصلاً عاقلانه نیست.

زمانبندی کنید
 

با داشتن یک برنامه ریزی زمانبندی تصمیم می گیرید که بسته به شرایطتان سرمایه گذاری یک، شش و دوازده ماهه داشته باشید و در پایان برنامه زمانبندی هم به هر حال سرمایه تان را برداشت کنید.

شریک شوید
 

شریک شدن در صندوق های سرمایه گذاری هم از روش های مطمئن است. شما اوراق این شرکت ها را می خرید و کارگزاران و کارشناسان این شرکت ها طبق تحلیلشان برایتان خرید و فروش می کنند. بعضی هایشان سود تضمینی می دهند. اگر در یک سال سهامتان هیچ رشدی نکرد، شرکت 20 درصد سود به شما می دهد.


نکته بازاری
 

تجربه بیندوزید:
برای اینکه کارشناس بورس شوید باید این مراحل را حتماً پشت سر بگذارید:
1- مطالعه و علاقه: مطالعه کردن و با آگاهی وارد کلاس های آموزشی شدن باعث می شود تا یک ماه اول کلاس به در و دیوار نگاه نکنید.
2- کلاس آموزشی: به کلاس می روید که بدانید استادها درباره آن چیزهایی که در کتاب ها خوانده اید چه نظری دارند و از آنها چطوری می توانید استفاده کنید.
3- سرمایه گذاری: بعد از آنکه ته تئوری را درآوردید لازم است که حتماً تجربه عملی داشته باشید. تجربه در دنیای واقعی بورس با یک سرمایه کوچک خیلی چیزها را یادتان می دهد.

نکته ویژه:
 

اگر هرکدام از رشته های گرایش اقتصاد، آمار، بازرگانی و هر علمی را که به پول ربط دارد خوانده اید اما هنوز دستتان به پول و قبل ترش کار نرسیده، به جای انتظار برای میز مدیریت و کار حقوق بگیری، شانستان را توی بازار بورس امتحان کنید. حداقلش این می شود که تجربه به دست می آورید.

پر استرس دوست داشتنی
 

اصلاً آدمی وجود ندارد که در کار بورس باشد و همیشه چند تا روزنامه اقتصادی در کیفش نباشد.
غیر از این، یک کارشناس بورس همیشه باید منتظر باشد که اطرافیانش به او به چشم یک بانک سیار نگاه کنند. خیلی ها هستند که تا متوجه می شوند شما در کار بورس هستی، می خواهند سرمایه شان را بدهند دستت و بعد از شش ماه هم بیایند و سود کلانش را بگیرند. قبول کردن این مسئولیت  خیلی سخت است  در عوض تا دلشان بخواهد بهشان اطلاعات می دهم و حتماً در کنار اطلاعاتی که می دهم تأکید می کنم این تجارت پر از استرس و دلهره است اما در عوض خیلی هم شیرین و دوست داشتنی است.


دسته بندی :
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

» فایل آموزش تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال به همراه نرم افزارهای مربوط به آن ( چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۳۰ )
» اعلام زمان تغییر رمز وبلاگ : ( جمعه ۱۳۹۲/۱۱/۱۸ )
» اعلام نحوه عضویت در وبلاگ بورس 3 ( دوشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۳۰ )
» شبندر ( چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۳۰ )
» درس های روانشناسی بازار ( چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۳۰ )
» آموزشی / بازار پایه توافقی و پایه فرابورسی ( چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۳۰ )
» شنیده های بازار ( سه شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۹ )
» تحلیلی بر اثرات نرخ خوراک 13 سنتی بر شرکتهای پتروشیمی ( سه شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۹ )
» پیش بینی بازار فردا : ( سه شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۹ )
» تحلیلی بر نرخ خوراک 13 سنتی : ( دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ )
» پیش بینی بازار فردا : ( دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ )
» بانک ها سود تسهیلات را به 28 درصد افزایش دادند ( دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ )
درباره ما

علي ٍ دوستان عزیز سلام :

اهداف :
هدف از این وبلاگ به حداکثر رساندن سود برای افراد از بازار سرمایه در شرایط اقتصادی حال حاضر می باشد سعی خواهد شد تا پیشنهادات ارائه شده در خصوص سبد سهام در حد مطلوب باشد

بیان نوع گردآوری مطالب :

مطالب این وبلاگ گلچینی از بهترین پیشنهادات وبلاگ ها و سایتهای مختلف بورسی همراه با تحلیل نویسنده خواهد بود که به دلیل تعدد و تکثر مطالب از ذکر نام آنها خود داری خواهد شد.

نکات قابل توجه این وبلاگ :

1- فعلا" تا اطلاع ثانوی به هیچ نظری پاسخ داده نخواهد شد

2- مسئولیت خرید و فروش هر کس با خود فرد است .

3- درتمامی سایتها پیشنهاد داده می شود و مسئولیت عمل به ان پیشنهاد با خود افراد می باشد.
الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم.
الهم أَغنِنی بِحَلالِِکَ عَنِ حَرامِکَ، وَ بِفَضلِکَ عَمَّن سِواک: خدایا! مرا به وسیله حلالت از حرام خویش بی نیاز کن، و با فضل و بخشش خودت، از هر چه غیر خودت بی نیاز ساز!
یَفعَلُ اللهُ ما یَشاءُ بِقُدرَتِهِ وَ یحکُمُ ما یُریدُ بِعِزَّتِهِ
الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم.

ایمیل : boourse3@yahoo.com
banner 240x200px